PRAKTYKA

Sprzęt, obuwie, ubiór, suplementacja, dieta, odżywianie na zawodach, regeneracja...  
Sprawdź co przetestowałem i jak mogę Ci doradzić. 

HIPOKSJA

Trenuję z generatorem Summit II firmy HYPOXICO. Przetestowałem kilka protokołów treningu w warunkach hipoksji oraz IHT a także kwestie spania w warunkach wysokogórskich, zarówno z użyciem maski lub namiotu.

SPRZĘT/ODZIEŻ

Używam sprzętu wiodących producentów, bez wsparcia sponsorskiego, co pozwala mi na na rzetelną ocenę miedzy innymi  takich marek jak: Altra, Garmin, Inov-8, Salomon, Leki, X-Bionic, Ultraspire, Buff, Kalenji, Hydrapak, Nordictrack, Tacx, Polar

DIETA

W teorii i praktyce interesuję się  zasadami diety mającej na celu optymalizację metabolizmu tłuszczów i strategicznego traktowania węglowodanów w diecie, tak w  aspekcie wysiłku, jak i regeneracji po treningu lub zawodach. Diety: Keto, Paleo. Produkty: Vespa, Keton-IQ

REGENERACJA

Przywiązuje ogromną wagę do regeneracji po-treningowej 
i analizy reakcji organizmu na wysiłek. Narzędzia i sprzęt, który stosuje: nogawki NormaTec, masażer Theragun, wałki Blackroll, Metoda autoterapii Jill Miller, Oura Ring, HRV4Training,  Ra Optics, 
Salco - solanki, sauna.

ODŻYWIANIE

ULTRA to zawody w jedzeniu 
i piciu, kluczowa więc jest praktyka i wiedza tym zakresie, szczególnie w aspekcie stosowanych produktów i suplementacji w codziennej diecie. W moim biegowym plecaku między innymi gościły produkty: GU, Maurten, Huma, Dextro, Nutrend, Moonvally, Powergym, Nuun, High5, Agisko, MUIR, Vespa, Powerbar, SiS, PowerGym, kofeina, Saltstick, Etixx. 

REHABILITACJA

Bieganie to niestety sport kontuzjogenny, szczególnie gdy zapominamy o regeneracji czy właściwej biomechanice biegu. Sam przekonałem się o tym na własnej skórze. Pomoc właściwych specjalistów i metod rehabilitacji jest w takich sytuacjach kluczowa. Z chęcią podzielę się moimi doświadczeniami w zakresie: PRP, Orthokine, Fali uderzeniowej, Lasera wysokoenergetycznego, Jonoforezy, Metody Indiba, Elektolizy przezskórnej, Iniekcji Kwasem Halurionowy. 

ZAWODY

Wybór odpowiednich zawodów, to czasami trudny orzech do zgryzienia. Technikalia, profil trasy, warunki pogodowe, wymagania organizatorów, zasady kwalifikacji, lokalizacja punktów odżywczych itp. Moje podróże biegowe, kilkuletnie doświadczenie w społeczności ULTRA i przetestowanie wielu tras z pewnością pomoże Ci w  wyborze wymarzonych zawodów, dostosowanych do twoich możliwości.

CROSS-TRENING

Nie samym bieganiem żyje człowiek. Trening uzupełniający to istotny element, każdego mojego planu treningowego. Jeżeli ma być on efektywny, musi być dostosowany pod wymagania dyscypliny biegów ULTRA. Mam nadzieję, że moja praktyczna wiedza w aspekcie treningu siłowego,  treningu kolarskiego, tzw. aqua-jogging (biegania w  wodzie) czy też mobilizacji lub jogi, pomoże Ci być skuteczniejszym i zdrowszym biegaczem górskim.
Szukaj